ΠΟΨ - ΑΟ ΙΛΙΟΥ 2-2

2015-04-06 09:41

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στις 2 ομάδες, με την ομάδα μας να δικαιούται κάτι περισσότερο, με βάση την αγωνιστική εικόνα ιδίως του Β’ ημιχρόνου, από το τελικό αποτέλεσμα. Από 2 λάθη της άμυνας στο τέλος του Α’ ημιχρόνου 44’ λεπτό και αρχή της επανάληψης στο 50’ λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2. Σε καμία στιγμή όμως δεν άφησε την προσπάθεια να πάει χαμένη και μετά την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του αντίπαλου αμυντικού στο 64’ λεπτό στο γήπεδο ήταν μόνο η ομάδα μας. Οι φάσεις διαδέχονταν η μία την άλλη μπροστά από την εστία του αντίπαλου τερματοφύλακα χωρίς να σημειώνει γκολ. Στο 90’ λεπτό μετά από ανατροπή του Καρανάσιου μέσα στην μεγάλη περιοχή, μείωσε το σκορ σε 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Σπαρίδης. Η πίεση έγινε ακόμη μεγαλύτερη και στο 92’ λεπτό ο Χρυσικός αφού έχασε ανεπανάληπτες ευκαιρίες καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα κατάφερε να πετύχει την ισοφάριση. Είναι από εκείνα τα παιχνίδια που η μπάλα αρνείται πεισματικά να μπει στα αντίπαλα δίχτυα.

Αξίζουν συγχαρητήρια στον προπονητή μας Δ.Δημόπουλο και σε όλους τους παίκτες που δεν παράτησαν έως και το τελευταίο δευτερόλεπτο τον αγώνα.

Αγωνίσθηκαν οι : Kota st., Καρανάσιος, Βασιλάκης, Κουταλής, Σφήκας, Σάμαα, Βερρόπουλος, Κολέσσιας, Ουόγκο, Σταματόπουλος, Χρυσικός, Σπαρίδης, Πατέλης, Σοφιανός.