ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ-ΠΟΨ 1-5

«Περίπατο» στο Χαϊδάρι ο ΠΟ Ψυχικού, 5-1 τον Θρίαμβο

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες πέρασε ο ΠΟ Ψυχικού από το Χαϊδάρι, καθώς επιβλήθηκε με το ευρύ 5-1 απέναντι στον τοπικό Θρίαμβο και έδωσε συνέχεια στην ανοδική του πορεία στον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ.

Οι πράσινοι προηγήθηκαν μόλις στο 10ο λεπτό με σουτ του Μέξα (0-1), ενώ στο 21' ο Σπυριδάκης σημείωσε το 0-2 με σουτ. Επτά λεπτά μετά (28') ο Χήτος μείωσε με κεφαλιά σε στατική φάση (1-2), όμως το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους, που έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή τους. Στο 51' ο Ρίζος σημείωσε το 1-3, στο 60' ο Σπυριδάκης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό γκολ για το 1-4 και στο 75' ο Γεντίκης διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Έπαιξαν οι : Χρανιώτης, Τσέλικας, Γιαννίκος, Κούκος, Τρυφωνίδης (22' Μζίου), Ρίζος (73' Μακρίδης), Γεντίκης, Γραμμένος, Σπυριδάκης (73' Διαμαντόπουλος), Μαραβελάκης (73' Πάρσαλης), Μέξας (62' Κώτης).